Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas 4k Ultra Hd
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas
4k Ultra Hd
Grinchmas Edition / 4K Ultra HD + + Digital 4K
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 4 |
| Released | January 30, 2018 |
| Original release date | 2000 |
| EAN/UPC | 0191329033920 |
| Label | UNIVERSAL 1961191657 |
| Genre | Family Holiday Comedy Fantasy |
| Dimensions | 140 × 175 × 22 mm · 380 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:45:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS 5.1 DTS-HD Master Audio 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Spanish Japanese Portuguese |
| Subtitles | English Spanish French Japanese Portuguese |
| Director | Ron Howard |
| Skuespiller | Jim Carrey |
| Skuespiller | Taylor Momsen |
| Skuespiller | Kelley |
| Skuespiller | Jeffrey Tambor |
| Skuespiller | Christine Baranski |
| Skuespiller | Bill Irwin |
More by 4k Ultra Hd
Show allMere med samme udgiver
See all of 4k Ultra Hd ( e.g. 4K Ultra HD , 4K Ultra HD/BD , Blu-ray , CD/Blu-ray and Blu-ray/DVD/CD )