Tell your friends about this item:
The Lion King 4k Ultra Hd
The Lion King
4k Ultra Hd
4K Ultra HD + + Digital
| Media | Movies 4K Ultra HD/BD (4K UHD + Blu-ray) |
| Number of units | 2 |
| Released | October 22, 2019 |
| EAN/UPC | 0786936863161 |
| Label | Sony 15413802 |
| Genre | Adventure |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 325 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:58:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 5.1 Dolby Digital Plus 7.1 Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English German Spanish French Italian |
| Subtitles | English Norwegian Swedish German Spanish French Italian |
| Director | Jon Favreau |
| Skuespiller | Donald Glover |
| Skuespiller | Seth Rogen |
| Skuespiller | Chiwetel Ejiofor |
| Skuespiller | Alfre Woodard |
| Skuespiller | Billy Eichner |
| Skuespiller | John Kani |
More by 4k Ultra Hd
Show allSee all of 4k Ultra Hd ( e.g. 4K Ultra HD , 4K Ultra HD/BD , Blu-ray , CD/Blu-ray and Blu-ray/DVD/CD )