Tell your friends about this item:
Timecrimes
Timecrimes
Timecrimes
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | January 27, 2026 |
| Original release date | 2007 |
| EAN/UPC | 0810161488254 |
| Label | Vinegar Syndrome VINVS-518 |
| Genre | Horror |
| Dimensions | 136 × 173 × 12 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:32:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Spanish |
| Subtitles | English |
| Director | Nacho Vigalondo |
| Skuespiller | Karra Elejalde |
| Skuespiller | Candela Fernández |
| Skuespiller | Bárbara Goenaga |
| Skuespiller | Nacho Vigalondo |
| Skuespiller | Juan Inciarte |
See all of Timecrimes ( e.g. DVD , 4K Ultra HD and Blu-ray )