D-day: Normandy 1944 (75th Anniversary Edition) 4k Ultra Hd
D-day: Normandy 1944 (75th Anniversary Edition)
4k Ultra Hd
75th Anniversary Edition / 4K Ultra HD +
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 4 |
| Released | May 5, 2020 |
| Original release date | 2014 |
| EAN/UPC | 0826663208245 |
| Label | SHOUT SFY20824UHD |
| Genre | Documentary War |
| Dimensions | 137 × 170 × 13 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 00:43:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English French |
| Subtitles | English |
More by 4k Ultra Hd
Show allSee all of 4k Ultra Hd ( e.g. 4K Ultra HD , 4K Ultra HD/BD , Blu-ray , CD/Blu-ray and Blu-ray/DVD/CD )