Tell your friends about this item:
Tron - Ares
Tron - Ares
Tron
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | February 5, 2026 |
| Original release date | 2025 |
| EAN/UPC | 3701432066394 |
| Genre | Sci-fi |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 260 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:59:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 5.1 Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English Dutch |
| Director | Joachim Rønning |
| Skuespiller | Jared Leto |
| Skuespiller | Greta Lee |
| Skuespiller | Jeff Bridges |
| Skuespiller | Evan Peters |
| Skuespiller | Jodie Turner-Smith |
| Skuespiller | Gillian Anderson |
See all of Tron ( e.g. DVD , 4K Ultra HD , Blu-ray , CD and Paperback Book )