Tell your friends about this item:
The Goonies
The Goonies
... Join the adventure!
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | September 10, 2025 |
| Original release date | 1985 |
| EAN/UPC | 5051888276587 |
| Label | Warner Bros. |
| Genre | Adventure |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 260 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:54:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 2.0 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Czech Spanish French Italian Dutch |
| Subtitles | English Czech Spanish French Italian Korean Dutch Romanian Thai Chinese |
| Director | Richard Donner |
| Skuespiller | Sean Astin |
| Skuespiller | Josh Brolin |
| Skuespiller | Jeff Cohen |
| Skuespiller | Corey Feldman |
| Skuespiller | Kerri Green |
| Skuespiller | Martha Plimpton |