Tell your friends about this item:
One Flew Over The Cuckoo's Nest
One Flew Over The Cuckoo's Nest
| Media | Movies 4K Ultra HD/BD (4K UHD + Blu-ray) |
| Number of units | 1 |
| Released | November 19, 2025 |
| Original release date | 1975 |
| EAN/UPC | 5051888277829 |
| Label | Warner Bros. |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 13 mm · 250 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 02:08:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 2.0 Dolby Digital Mono DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Spanish French Italian |
| Subtitles | English Czech Spanish French Italian Dutch Polish Chinese |
| Director | Milos Forman |
| Skuespiller | Jack Nicholson |
| Skuespiller | Louise Fletcher |
| Skuespiller | William Redfield |
| Skuespiller | Will Sampson |
| Skuespiller | Brad Dourif |
| Skuespiller | Sydney Lassick |