Tell your friends about this item:
Interstellar: 10th Anniversary Special Edition
Interstellar: 10th Anniversary Special Edition
Interstellar
4K Blu-ray: Region free
2K Blu-ray: Region B
10th Anniversary Special Edition | Limited
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Composer | Christopher Nolan |
| Released | December 20, 2024 |
| Original release date | 2014 |
| EAN/UPC | 5051892251426 |
| Label | WARNER BROS WBUK9225142UHD |
| Genre | Sci Fi |
| Dimensions | 174 × 270 × 19 mm · 517 g |
| Playtime | 02:49:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | Original language |
| Subtitles | English Spanish French |
| Director | Christopher Nolan |
| Skuespiller | Matthew McConaughey |
| Skuespiller | Anne Hathaway |
| Skuespiller | Jessica Chastain |
| Skuespiller | Ellen Burstyn |
| Skuespiller | John Lithgow |
| Skuespiller | Michael Caine |