Tell your friends about this item:
Eyes Wide Shut Limited Edition Steelbook Limited Steelbook edition
Eyes Wide Shut Limited Edition Steelbook
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 3 |
| To be released | July 13, 2026 |
| Original release date | 1999 |
| EAN/UPC | 5051892257688 |
| Label | Warner Bros |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 19 mm · 320 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 02:39:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Stanley Kubrick |
| Skuespiller | Tom Cruise |
| Skuespiller | Nicole Kidman |
| Skuespiller | Sydney Pollack |
| Skuespiller | Marie Richardson |
| Skuespiller | Rade Serbedzija |
| Skuespiller | Todd Field |