Tell your friends about this item:
Seven (Standard) Seven Standard
Seven (Standard)
Seven Standard
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 1 |
| Released | February 9, 2026 |
| Original release date | 1995 |
| EAN/UPC | 5051892258517 |
| Label | WARNER BRO 1000861080 |
| Genre | Thriller |
| Dimensions | 140 × 175 × 13 mm · 200 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 02:07:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 2.0 Dolby Digital 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English German Czech Spanish French |
| Subtitles | Danish English Norwegian Swedish German Spanish Finnish French Korean Dutch Chinese |
| Director | David Fincher |
| Skuespiller | Brad Pitt |
| Skuespiller | Morgan Freeman |
| Skuespiller | Gwyneth Paltrow |
| Skuespiller | Richard Roundtree |
| Skuespiller | R. Lee Ermey |
| Skuespiller | John C. McGinley |