The Straight Story
The Straight Story
Straight Story
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | February 9, 2026 |
| Original release date | 1999 |
| EAN/UPC | 5055201854544 |
| Label | STUDIOCANAL OPTU4661 |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 136 × 174 × 12 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:52:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Director | David Lynch |
| Skuespiller | Richard Farnsworth |
| Skuespiller | Sissy Spacek |
| Skuespiller | Everett McGill |
| Skuespiller | Harry Dean Stanton |
| Skuespiller | John Farley |
| Skuespiller | Kevin P. Farley |
Mere med samme udgiver
More from this series
See all of Straight Story ( e.g. 4K Ultra HD , DVD and Blu-ray )