Tell your friends about this item:
Beverly Hills Cop III John Landis
Beverly Hills Cop III
John Landis
Classic comedy starring Eddie Murphy. Axel (Murphy)'s boss is gunned down in a bungled raid in Detroit, and Axel swears to catch the killers. The trail leads him once again to Beverly Hills, this time to a huge theme park run by the head of a private security firm.
After many capers, it transpires that the theme park is printing counterfeit cash.
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 1 |
| Released | February 19, 2024 |
| Original release date | 1994 |
| EAN/UPC | 5056453206457 |
| Label | PARAMOUNT 5320645 |
| Dimensions | 137 × 175 × 18 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:44:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 2.0 Dolby Digital 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English German French Japanese |
| Subtitles | English German Spanish French Italian Japanese |
| Director | John Landis |
| Skuespiller | Eddie Murphy |
| Skuespiller | Judge Reinhold |
| Skuespiller | Hector Elizondo |
| Skuespiller | Timothy Carhart |
| Skuespiller | John Saxon |
| Skuespiller | Theresa Randle |
More by John Landis
Show allSee all of John Landis ( e.g. MDVD , DVD , Paperback Book , 4K Ultra HD and Blu-ray )