Tell your friends about this item:
Pulp Fiction (30th Anniversary) Quentin Tarantino 30th Anniversary Collector's edition
Pulp Fiction (30th Anniversary)
Quentin Tarantino
Limited 30th Anniversary Collector's Edition Box Set.
The lives of two mob hitmen, a boxer, a gangster and his wife, and a pair of diner bandits intertwine in four tales of violence and redemption.
4K Blu-ray: Region free
2K Blu-ray: Region B
| Media | Movies 4K Ultra HD/BD (4K UHD + Blu-ray) |
| Number of units | 2 |
| Composer | Quentin Tarantino |
| Released | December 2, 2024 |
| EAN/UPC | 5056453207218 |
| Label | Miramax |
| Genre | Action Action / Thriller |
| Dimensions | 140 × 176 × 30 mm · 292 g |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English German |
| Subtitles | English French Italian Japanese Korean Dutch |
| Director | Quentin Tarantino |
| Skuespiller | John Travolta |
| Skuespiller | Samuel L. Jackson |
| Skuespiller | Uma Thurman |
| Skuespiller | Harvey Keitel |
| Skuespiller | Tim Roth |
| Skuespiller | Amanda Plummer |
More by Quentin Tarantino
Show allSee all of Quentin Tarantino ( e.g. Paperback Book , DVD , Blu-ray , 4K Ultra HD/BD and Hardcover Book )