The Shrouds
The Shrouds
Shrouds
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 1 |
| Released | December 8, 2025 |
| Original release date | 2024 |
| EAN/UPC | 5060758902235 |
| Label | VERTIGO RELEASING VER135 |
| Genre | Horror |
| Dimensions | 132 × 171 × 15 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:59:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) LPCM 2.0 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | David Cronenberg |
| Skuespiller | Vincent Cassel |
| Skuespiller | Diane Kruger |
| Skuespiller | Guy Pearce |
| Skuespiller | Ingvar Sigurdsson |
| Skuespiller | Sandrine Holt |
| Skuespiller | Elizabeth Saunders |