Tell your friends about this item:
The Inquisitor
The Inquisitor
Inquisitor
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | April 20, 2026 |
| Original release date | 1981 |
| EAN/UPC | 5060974682324 |
| Label | RADIANCE RAD117UHD |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 136 × 171 × 14 mm · 135 g |
| Playtime | 01:28:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | LPCM Mono (48kHz, 24-bit) |
| Language | French |
| Subtitles | English |
| Director | Claude Miller |
| Skuespiller | Lino Ventura |
| Skuespiller | Michel Serrault |
| Skuespiller | Romy Schneider |
| Skuespiller | Guy Marchand |
| Skuespiller | Didier Agostini |
| Skuespiller | Patrick Depeyrrat |