Field Of Dreams Field of Dreams 4k Uhd
Field Of Dreams
Field of Dreams 4k Uhd
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 1 |
| Released | January 26, 2026 |
| Original release date | 1989 |
| EAN/UPC | 5061088922122 |
| Label | UNIVERSAL PICTURES UPSEUHD0122 |
| Genre | Sports |
| Dimensions | 140 × 175 × 13 mm · 200 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:46:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 2.0 DTS 5.1 DTS-HD Master Audio 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English French Polish Russian |
| Subtitles | Danish English Norwegian Swedish Czech Greek Finnish French Korean Dutch Polish Russian Chinese |
| Director | Phil Alden Robinson |
| Skuespiller | Kevin Costner |
| Skuespiller | Amy Madigan |
| Skuespiller | Gaby Hoffmann |
| Skuespiller | Ray Liotta |
| Skuespiller | Timothy Busfield |
| Skuespiller | James Earl Jones |