Tell your friends about this item:
The Blade The Blade 4k Uhd Bluray
The Blade
The Blade 4k Uhd Bluray
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | April 13, 2026 |
| Original release date | 1995 |
| EAN/UPC | 5061088922375 |
| Label | CRITERION COLLECTION CC3796UHDBDUK |
| Genre | Action Martial Arts |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 260 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:45:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | LPCM Mono (48kHz, 24-bit) |
| Language | Cantonese |
| Subtitles | English |
| Director | Tsui Hark |
| Skuespiller | Xiong Xinxin |
| Skuespiller | Ray Chang |
| Skuespiller | Szu-Ying Chien |
| Skuespiller | Hon Ping Tang |
| Skuespiller | Michael Tse |
| Skuespiller | Bobby Yip |