Cruel Story of Youth Criterion Collection
Cruel Story of Youth
Criterion Collection
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | July 21, 2026 |
| EAN/UPC | 0715515337113 |
| Label | Criterion CC3838UHDBD |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 198 g |
| Playtime | 01:37:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | LPCM Mono (48kHz, 24-bit) |
| Language | Japanese |
| Subtitles | English |
| Director | Nagisa Ôshima |
| Skuespiller | Miyuki Kuwano |
| Skuespiller | Yoshiko Kuga |
| Skuespiller | Fumio Watanabe |
| Skuespiller | Shinji Tanaka |
| Skuespiller | Yûsuke Kawazu |
| Skuespiller | Toshiko Kobayashi |
More by Criterion Collection
Show allMere med samme udgiver
See all of Criterion Collection ( e.g. Blu-ray , DVD , 4K Ultra HD , 4K Ultra HD/BD and Blu-ray/DVD )