Tell your friends about this item:
Remo Williams: the Adventure Begins
Remo Williams: the Adventure Begins
Remo Williams: the Adventure Begins
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | April 14, 2026 |
| Original release date | 1985 |
| EAN/UPC | 0738329273170 |
| Label | Kino Lorber KINK27317 |
| Genre | Action |
| Dimensions | 124 × 141 × 9 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 02:01:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Guy Hamilton |
| Skuespiller | Fred Ward |
| Skuespiller | Joel Grey |
| Skuespiller | Wilford Brimley |
| Skuespiller | J.A. Preston |
| Skuespiller | George Coe |
| Skuespiller | Charles Cioffi |
Mere med samme udgiver
See all of Remo Williams: the Adventure Begins ( e.g. Blu-ray and 4K Ultra HD )