The Exorcist III
The Exorcist III
Exorcist III
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | May 11, 2026 |
| Original release date | 1990 |
| EAN/UPC | 5027035030432 |
| Label | ARROW VIDEO FCD2873 |
| Genre | Horror |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 135 g |
| Playtime | 01:50:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) LPCM 2.0 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | William Peter Blatty |
| Skuespiller | George C. Scott |
| Skuespiller | Ed Flanders |
| Skuespiller | Brad Dourif |
| Skuespiller | Jason Miller |
| Skuespiller | Nicol Williamson |
| Skuespiller | Scott Wilson |