Rogue One: a Star Wars Story
Rogue One: a Star Wars Story
Rogue One: a Star Wars Story
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 3 |
| Released | March 31, 2020 |
| Original release date | 2016 |
| EAN/UPC | 0786936870084 |
| Label | ACP10 (IMPORT) LCA15882600UHD |
| Genre | Adventure |
| Dimensions | 135 × 169 × 13 mm · 117 g |
| Playtime | 02:14:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Atmos Dolby Digital Plus 7.1 Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Spanish French Japanese |
| Subtitles | English Spanish French Japanese |
| Director | Gareth Edwards |
| Skuespiller | Felicity Jones |
| Skuespiller | Diego Luna |
| Skuespiller | Alan Tudyk |
| Skuespiller | Donnie Yen |
| Skuespiller | Wen Jiang |
| Skuespiller | Ben Mendelsohn |
More from this series
See all of Rogue One: a Star Wars Story ( e.g. Blu-ray , DVD and 4K Ultra HD )