Tell your friends about this item:
Stendhal Syndrome
Stendhal Syndrome
Stendhal Syndrome
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | January 27, 2026 |
| Original release date | 1996 |
| EAN/UPC | 0810161488230 |
| Label | Vinegar Syndrome VINVS-519 |
| Genre | Horror |
| Dimensions | 136 × 173 × 12 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 02:00:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Italian |
| Subtitles | English |
| Director | Dario Argento |
| Skuespiller | Asia Argento |
| Skuespiller | Thomas Kretschmann |
| Skuespiller | Marco Leonardi |
| Skuespiller | Luigi Diberti |
| Skuespiller | Paolo Bonacelli |
| Skuespiller | Julien Lambroschini |
See all of Stendhal Syndrome ( e.g. Blu-ray , 4K Ultra HD and DVD )