Tell your friends about this item:
Planet Earth II
Planet Earth II
Planet Earth II
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 1 |
| Released | March 28, 2017 |
| Original release date | 2016 |
| EAN/UPC | 0883929573677 |
| Label | BBC BBCW1000635161UHD |
| Genre | Documentary |
| Dimensions | 139 × 173 × 12 mm · 112 g |
| Playtime | 05:00:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 16-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Justin Anderson |
| Skuespiller | David Attenborough |