Tell your friends about this item:
Speed Racer
Speed Racer
Speed Racer
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | May 29, 2026 |
| Original release date | 2008 |
| EAN/UPC | 5051891206083 |
| Label | Warner Bros. 1000862099 |
| Genre | Action |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 135 g |
| Playtime | 02:15:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 5.1 Dolby Surround 7.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Italian |
| Subtitles | English Italian Dutch |
| Actor | Elia |
| Actor | Fox |
| Actor | Goodman |
| Actor | Hirsch |
| Actor | Holroyd |
| Actor | Ricci |
| Actor | Sarandon |
| Director | Andy Wachowski Larry Wachowski |
| Skuespiller | Emile Hirsch |
| Skuespiller | Christina Ricci |
| Skuespiller | John Goodman |
| Skuespiller | Susan Sarandon |
| Skuespiller | Matthew Fox |
| Skuespiller | Roger Allam |
Mere med samme udgiver
More from this series
See all of Speed Racer ( e.g. DVD , 4K Ultra HD and Blu-ray )