Tell your friends about this item:
Mars Attacks: 30th Anniversary Collector's Edition
Mars Attacks: 30th Anniversary Collector's Edition
Mars Attacks: 30th Anniversary Collector's Edition
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | August 7, 2026 |
| Original release date | 1996 |
| EAN/UPC | 5051892257923 |
| Label | Warner Bros |
| Genre | Dark humor |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 135 g |
| Playtime | 01:46:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | Danish English Norwegian Swedish German Czech Greek Spanish Finnish French Italian Japanese Korean Portuguese Romanian Thai Chinese |
| Director | Tim Burton |
| Skuespiller | Jack Nicholson |
| Skuespiller | Glenn Close |
| Skuespiller | Annette Bening |
| Skuespiller | Pierce Brosnan |
| Skuespiller | Danny DeVito |
| Skuespiller | Martin Short |