Kiss Of The Spider Woman Kiss of the Spider Woman 4k Uhd BD
Kiss Of The Spider Woman
Kiss of the Spider Woman 4k Uhd BD
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | February 9, 2026 |
| Original release date | 1985 |
| EAN/UPC | 5061088922306 |
| Label | CRITERION COLLECTION CC3771UHDBDUK |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 260 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 02:00:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) LPCM Mono (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Hector Babenco |
| Skuespiller | William Hurt |
| Skuespiller | Raul Juliá |
| Skuespiller | Sonia Braga |
| Skuespiller | José Lewgoy |
| Skuespiller | Milton Gonçalves |
| Skuespiller | Míriam Pires |