Tell your friends about this item:
Wicked: for Good
Wicked: for Good
Wicked: for Good
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | January 20, 2026 |
| Original release date | 2025 |
| EAN/UPC | 0191329276211 |
| Label | Universal Studios |
| Genre | Fantasy |
| Dimensions | 134 × 172 × 13 mm · 103 g |
| Playtime | 02:17:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 5.1 Dolby Digital Plus 7.1 Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Spanish French |
| Subtitles | English Spanish French |
| Director | Jon M. Chu |
| Skuespiller | Cynthia Erivo |
| Skuespiller | Ariana Grande |
| Skuespiller | Jeff Goldblum |
| Skuespiller | Michelle Yeoh |
| Skuespiller | Jonathan Bailey |
| Skuespiller | Ethan Slater |