Tell your friends about this item:
David Byrne's American Utopia Criterion Collection
David Byrne's American Utopia
Criterion Collection
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | December 16, 2025 |
| Original release date | 2020 |
| EAN/UPC | 0715515326513 |
| Label | Criterion |
| Genre | Music |
| Dimensions | 130 × 170 × 14 mm · 112 g |
| Playtime | 01:46:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Spike Lee |
| Skuespiller | David Byrne |
More by Criterion Collection
Show allSee all of Criterion Collection ( e.g. Blu-ray , DVD , 4K Ultra HD , 4K Ultra HD/BD and Blu-ray/DVD )