Tell your friends about this item:
Birth Criterion Collection
Birth
Criterion Collection
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | January 27, 2026 |
| Original release date | 2004 |
| EAN/UPC | 0715515327510 |
| Label | Criterion CC3769UHDBD |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 134 × 170 × 14 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:40:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Jonathan Glazer |
| Skuespiller | Nicole Kidman |
| Skuespiller | Cameron Bright |
| Skuespiller | Danny Huston |
| Skuespiller | Lauren Bacall |
| Skuespiller | Alison Elliott |
| Skuespiller | Arliss Howard |
More by Criterion Collection
Show allSee all of Criterion Collection ( e.g. Blu-ray , DVD , 4K Ultra HD , 4K Ultra HD/BD and Blu-ray/DVD )