Classe Tous Risques Criterion Collection
Classe Tous Risques
Criterion Collection
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | March 17, 2026 |
| EAN/UPC | 0715515330718 |
| Label | Criterion |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 134 × 171 × 16 mm · 126 g |
| Playtime | 01:48:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | LPCM Mono (48kHz, 24-bit) |
| Language | French |
| Subtitles | English |
| Director | Claude Sautet |
| Skuespiller | Lino Ventura |
| Skuespiller | Sandra Milo |
| Skuespiller | Jean-Paul Belmondo |
| Skuespiller | Marcel Dalio |
| Skuespiller | Michel Ardan |
| Skuespiller | Simone France |
More by Criterion Collection
Show allSee all of Criterion Collection ( e.g. Blu-ray , DVD , 4K Ultra HD , 4K Ultra HD/BD and Blu-ray/DVD )