Tell your friends about this item:
Bringing out the Dead
Bringing out the Dead
Bringing out the Dead
4K Ultra HD + + Digital HD
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | January 13, 2026 |
| Original release date | 1999 |
| EAN/UPC | 0843501637302 |
| Label | Paramount Pictures |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 139 × 174 × 13 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 02:01:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 5.1 Dolby TrueHD 7.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Martin Scorsese |
| Skuespiller | Nicolas Cage |
| Skuespiller | Patricia Arquette |
| Skuespiller | John Goodman |
| Skuespiller | Ving Rhames |
| Skuespiller | Tom Sizemore |
| Skuespiller | Marc Anthony |