Tell your friends about this item:
Rocco & His Brothers
Rocco & His Brothers
Rocco & His Brothers
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | June 19, 2026 |
| EAN/UPC | 5022655000278 |
| Label | British Film Institute |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 135 g |
| Playtime | 02:58:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | LPCM Mono (48kHz, 24-bit) |
| Language | French Italian |
| Subtitles | English |
| Director | Luchino Visconti |
| Skuespiller | Alain Delon |
| Skuespiller | Renato Salvatori |
| Skuespiller | Annie Girardot |
| Skuespiller | Katina Paxinou |
| Skuespiller | Alessandra Panaro |
| Skuespiller | Spyros Fokas |