Yojimbo & Sanjuro
Yojimbo & Sanjuro
Yojimbo & Sanjuro
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | April 20, 2026 |
| EAN/UPC | 5022655000223 |
| Label | BFI BFIU0022 |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 135 g |
| Playtime | 03:27:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | Japanese |
| Subtitles | English |
| Director | Akira Kurosawa |
| Skuespiller | Toshirô Mifune |
| Skuespiller | Tatsuya Nakadai |
| Skuespiller | Takashi Shimura |
| Skuespiller | Hiroshi Tachikawa |
| Skuespiller | Kamatari Fujiwara |
| Skuespiller | Sachio Sakai |