Tell your friends about this item:
Gilda
Gilda
Gilda
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | April 27, 2026 |
| EAN/UPC | 5061088922382 |
| Label | CRITERION COLLECTION CC3798UHDBDUK |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 260 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:50:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | LPCM Mono (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Charles Vidor |
| Skuespiller | Rita Hayworth |
| Skuespiller | Glenn Ford |
| Skuespiller | George Macready |
| Skuespiller | Joseph Calleia |
| Skuespiller | Steven Geray |
| Skuespiller | Joe Sawyer |