Tell your friends about this item:
Body Heat
Body Heat
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | June 1, 2026 |
| Original release date | 1981 |
| EAN/UPC | 5061088922764 |
| Label | Criterion Collection |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 260 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:53:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) LPCM 2.0 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Lawrence Kasdan |
| Skuespiller | William Hurt |
| Skuespiller | Kathleen Turner |
| Skuespiller | Richard Crenna |
| Skuespiller | Ted Danson |
| Skuespiller | J.A. Preston |
| Skuespiller | Mickey Rourke |