Tell your friends about this item:
Anchorman: the Legend of Ron Burgundy
Anchorman: the Legend of Ron Burgundy
Anchorman: the Legend of Ron Burgundy
20th Anniversary / 4K Ultra HD + + Digital 4K
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | July 2, 2024 |
| Original release date | 2004 |
| EAN/UPC | 0191329263570 |
| Label | Paramount Pictures DMWV1000837507UHD |
| Dimensions | 139 × 174 × 13 mm · 139 g |
| Playtime | 01:34:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 5.1 (640 kbps) DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English German Spanish French Italian Japanese |
| Subtitles | Danish English Norwegian Swedish German Spanish Finnish French Italian Japanese Korean Dutch |
| Director | Adam McKay |
| Skuespiller | Will Ferrell |
| Skuespiller | Christina Applegate |
| Skuespiller | Paul Rudd |
| Skuespiller | Steve Carell |
| Skuespiller | David Koechner |
| Skuespiller | Fred Willard |
More by Anchorman: the Legend of Ron Burgundy
Show allMere med samme udgiver
More from this series
See all of Anchorman: the Legend of Ron Burgundy ( e.g. 4K Ultra HD )