Scream (1996) Steelbook Scream Uhd BD Steelbook
Scream (1996) Steelbook
Scream Uhd BD Steelbook
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | February 2, 2026 |
| Original release date | 1996 |
| EAN/UPC | 5056453202091 |
| Label | Paramount Pictures |
| Genre | Horror |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 260 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:51:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English Spanish |
| Director | Wes Craven |
| Skuespiller | David Arquette |
| Skuespiller | Neve Campbell |
| Skuespiller | Courteney Cox |
| Skuespiller | Matthew Lillard |
| Skuespiller | Rose McGowan |
| Skuespiller | Skeet Ulrich |