Tell your friends about this item:
Friday the 13th
Friday the 13th
Friday the 13th
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 1 |
| Released | February 3, 2026 |
| Original release date | 2009 |
| EAN/UPC | 0760137187349 |
| Label | Arrow |
| Genre | Horror |
| Dimensions | 124 × 141 × 9 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:37:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Marcus Nispel |
| Skuespiller | Jared Padalecki |
| Skuespiller | Danielle Panabaker |
| Skuespiller | Amanda Righetti |
| Skuespiller | Travis Van Winkle |
| Skuespiller | Aaron Yoo |
| Skuespiller | Derek Mears |