Tell your friends about this item:
Chronicles of Riddick
Chronicles of Riddick
Chronicles of Riddick
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | June 9, 2026 |
| Original release date | 2004 |
| EAN/UPC | 0760137209935 |
| Label | Arrow AV855 |
| Genre | Action |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 198 g |
| Playtime | 01:49:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | Dolby Digital 5.1 Dolby Surround 7.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | David Twohy |
| Skuespiller | Vin Diesel |
| Skuespiller | Colm Feore |
| Skuespiller | Thandiwe Newton |
| Skuespiller | Judi Dench |
| Skuespiller | Karl Urban |
| Skuespiller | Alexa Davalos |