John Carpenter's Vampires (Steelbook)
John Carpenter's Vampires (Steelbook)
John Carpenter's Vampires (Steelbook)
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | July 21, 2026 |
| Original release date | 1998 |
| EAN/UPC | 0826663259100 |
| Label | Shout Factory 1000857536 |
| Genre | Horror |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 198 g |
| Playtime | 01:48:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | John Carpenter |
| Skuespiller | James Woods |
| Skuespiller | Daniel Baldwin |
| Skuespiller | Sheryl Lee |
| Skuespiller | Thomas Ian Griffith |
| Skuespiller | Maximilian Schell |
| Skuespiller | Tim Guinee |