Perfect Blue (Steelbook)
Perfect Blue (Steelbook)
Perfect Blue (Steelbook)
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 3 |
| To be released | June 16, 2026 |
| Original release date | 1997 |
| EAN/UPC | 0826663268737 |
| Label | Shout Factory |
| Genre | Animé |
| Dimensions | 140 × 175 × 19 mm · 297 g |
| Playtime | 01:22:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 16-bit) |
| Language | English Japanese |
| Subtitles | English |
| Director | Satoshi Kon |
| Skuespiller | Junko Iwao |
| Skuespiller | Rica Matsumoto |
| Skuespiller | Shinpachi Tsuji |
| Skuespiller | Masaaki Ôkura |
| Skuespiller | Yosuke Akimoto |
| Skuespiller | Hideyuki Hori |