Tell your friends about this item:
Pleasantville Collector's edition
Pleasantville
Pleasantville
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | July 21, 2026 |
| Original release date | 1998 |
| EAN/UPC | 0826663266016 |
| Label | Shout Factory |
| Genre | Comedy |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 198 g |
| Playtime | 02:05:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Gary Ross |
| Skuespiller | Tobey Maguire |
| Skuespiller | Jeff Daniels |
| Skuespiller | Joan Allen |
| Skuespiller | William H. Macy |
| Skuespiller | J.T. Walsh |
| Skuespiller | Reese Witherspoon |