Girl Who Leapt Through Time (2006) (Steelbook) Girl Who Leapt Through Time (Steelbook)
Girl Who Leapt Through Time (2006) (Steelbook)
Girl Who Leapt Through Time (Steelbook)
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | June 16, 2026 |
| Original release date | 2006 |
| EAN/UPC | 0826663257410 |
| Label | Shout Factory |
| Genre | Animé |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 198 g |
| Playtime | 01:38:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Japanese |
| Subtitles | English Spanish French |
| Director | Mamoru Hosoda |
| Skuespiller | Riisa Naka |
| Skuespiller | Takuya Ishida |
| Skuespiller | Ayami Kakiuchi |
| Skuespiller | Sachie Hara |
| Skuespiller | Mitsuki Tanimura |
| Skuespiller | Yuki Sekido |