Wings Of Desire (Steelbook) Wings of Desire Steelbook Rework 2023
Wings Of Desire (Steelbook)
Wings of Desire Steelbook Rework 2023
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 1 |
| Released | April 3, 2023 |
| Original release date | 1987 |
| EAN/UPC | 5021866010717 |
| Label | CURZON CUR010SBR |
| Genre | Drama |
| Dimensions | 140 × 175 × 13 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 02:09:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) LPCM 2.0 (48kHz, 24-bit) |
| Language | German |
| Subtitles | English |
| Director | Wim Wenders |
| Skuespiller | Bruno Ganz |
| Skuespiller | Solveig Dommartin |
| Skuespiller | Otto Sander |
| Skuespiller | Curt Bois |
| Skuespiller | Peter Falk |
| Skuespiller | Hans-Martin Stier |