Tell your friends about this item:
World War Z
World War Z
World War Z
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 3 |
| Released | July 25, 2023 |
| Original release date | 2013 |
| EAN/UPC | 0826663237429 |
| Label | Shout Factory SFAT1000829316UHD |
| Genre | Action / Sci-fi |
| Dimensions | 144 × 174 × 12 mm · 112 g |
| Playtime | 01:56:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Marc Forster |
| Skuespiller | Brad Pitt |
| Skuespiller | Mireille Enos |
| Skuespiller | Daniella Kertesz |
| Skuespiller | James Badge Dale |
| Skuespiller | Ludi Boeken |
| Skuespiller | Matthew Fox |