The Breakfast Club The Breakfast Club 4k Uhd Bluray
The Breakfast Club
The Breakfast Club 4k Uhd Bluray
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | March 9, 2026 |
| Original release date | 1985 |
| EAN/UPC | 5061088922344 |
| Label | Criterion Collection |
| Genre | Comedy |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 260 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:37:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) LPCM Mono (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | John Hughes |
| Skuespiller | Emilio Estevez |
| Skuespiller | Paul Gleason |
| Skuespiller | Anthony Michael Hall |
| Skuespiller | John Kapelos |
| Skuespiller | Judd Nelson |
| Skuespiller | Molly Ringwald |