Tell your friends about this item:
Dog Soldiers Collector's edition
Dog Soldiers
Dog Soldiers
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | August 23, 2022 |
| Original release date | 2002 |
| EAN/UPC | 0826663192582 |
| Label | Shout Factory SFAT1000815492UHD |
| Genre | Horror |
| Dimensions | 143 × 170 × 13 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:45:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Neil Marshall |
| Skuespiller | Sean Pertwee |
| Skuespiller | Kevin McKidd |
| Skuespiller | Emma Cleasby |
| Skuespiller | Liam Cunningham |
| Skuespiller | Darren Morfitt |
| Skuespiller | Chris Robson |