Tell your friends about this item:
Sword and the Sorcerer (Steelbook)
Sword and the Sorcerer (Steelbook)
Sword and the Sorcerer (Steelbook)
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| To be released | July 21, 2026 |
| Original release date | 1982 |
| EAN/UPC | 0826663259681 |
| Label | Shout Factory 1000857417 |
| Genre | Action |
| Dimensions | 140 × 175 × 16 mm · 198 g |
| Playtime | 01:39:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS 5.1 DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English |
| Subtitles | English |
| Director | Albert Pyun |
| Skuespiller | Lee Horsley |
| Skuespiller | Kathleen Beller |
| Skuespiller | Simon MacCorkindale |
| Skuespiller | George Maharis |
| Skuespiller | Richard Lynch |
| Skuespiller | Richard Moll |