Wolf Children (Steelbook)
Wolf Children (Steelbook)
Wolf Children (Steelbook)
| Media | Movies 4K Ultra HD (4K UHD Blu-ray) |
| Number of discs | 2 |
| Released | April 14, 2026 |
| Original release date | 2012 |
| EAN/UPC | 0826663252729 |
| Label | Shout Factory 1000855788 |
| Genre | Animé |
| Dimensions | 140 × 166 × 13 mm · 100 g (Weight (estimated)) |
| Playtime | 01:57:00 |
| Region code | Region 0 (All regions) |
| Audio Format | DTS-HD Master Audio 5.1 (48kHz, 24-bit) |
| Language | English Japanese |
| Subtitles | English Spanish French |
| Director | Mamoru Hosoda |
| Skuespiller | Aoi Miyazaki |
| Skuespiller | Takao Ôsawa |
| Skuespiller | Haru Kuroki |
| Skuespiller | Yukito Nishii |
| Skuespiller | Momoka Ohno |
| Skuespiller | Amon Kabe |